Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti bilan hamkorlik memorandumi imzolandi
9 Fevral 2024 3440
Qishloq xo‘jaligi sohasi uchun yuqori malakali muhandis-texnik kadrlarni tayyorlash, soha mutaxassislarining malakasini oshirish, sohani jadal rivojlantirish va ishlab chiqarish korxonalari o‘rtasidagi integratsiyani taʼminlash bo‘yicha manfaatdor tomonlar bilan o‘zaro innovatsion hamkorlik o‘rnatish borasida bugungi kunda "O‘zagroinspeksiya" tomonidan amaliy chora-tadbirlar tashkil etilgan.
Bu borada, “Qishloq va suv xo‘jaligi tarmoqlari uchun muhandis-texnik kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Prezident qarorida “Oliy maʼlumotli mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirishda iqtisodiyot sohalari va tarmoqlarining ishtirokini yana-da kengaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Prezident Qarorlari dasturil amal bo‘lib xizmat qilmoqda.
Jumladan, kuni kecha Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida ushbu Oliy o‘quv yurti hamda Qishloq xo‘jaligi vazirligi huzuridagi Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish inspeksiyasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi boshqarmasi o‘rtasida Hamkorlik memorandumi imzolandi. Tadbirda institut rektori B. Jollibekov hamda Inspeksiyaning Qoraqalpog‘iston Respublikasi boshqarmasi boshlig‘i A. Yusupovlar boshchiligida tashkilot xodimlari ishtirok etdilar.
Hamkorlik kelishuviga ko‘ra, tomonlar- zamon talablariga javob beradigan yuqori malakali kadrlarni tayyorlash, oliy taʼlim mazmunini bevosita ishlab chiqarish munosabatlariga hamda istiqbolli rivojlanish dasturlariga muvofiq shakllantirish, kadrlarni mutaxassisligi bo‘yicha ishga joylashtirishga doir dolzarb masalalar yechimini topishda hamkorlik qilish va bir-birini qo‘llab-quvvatlashga kelishib oldilar.

Подписан меморандум о сотрудничестве с Институтом сельского хозяйства и агротехнологий Каракалпакстана
9 Февраля 2024 3026
«Узагроинспекция» организовала практические мероприятия по подготовке высококвалифицированных инженерно-технических кадров для агропромышленного комплекса, повышению квалификации специалистов, опережающему развитию отрасли, налаживанию взаимного инновационного сотрудничества с заинтересованными сторонами для обеспечения интеграции между производственными предприятиями.
В связи с этим в Указе Президента «О мерах по коренному совершенствованию системы подготовки инженерно-технических кадров для сельского и водного хозяйства» приняты меры по «дальнейшему расширению участия отраслей и отраслей экономики в повышении качества подготовки кадров». высокообразованных специалистов «Президентские решения о мероприятиях» выступает в качестве программной акции.В связи с этим в Указе Президента «О мерах по коренному совершенствованию системы подготовки инженерно-технических кадров для сельского и водного хозяйства» приняты меры по «дальнейшему расширению участия отраслей и отраслей экономики в повышении качества подготовки кадров». высокообразованных специалистов «Президентские решения о мероприятиях» выступает в качестве программной акции.
В частности, вчера в Каракалпакском институте сельского хозяйства и агротехнологий был подписан меморандум о сотрудничестве между этим высшим учебным заведением и Департаментом инспекции агропромышленного комплекса Министерства сельского хозяйства Республики Каракалпакстан. В мероприятии приняли участие сотрудники организации во главе с ректором института Б. Джоллибековым и заведующим кафедрой Республики Каракалпакстан А. Юсуповым.
Согласно соглашению о сотрудничестве, стороны будут сотрудничать и поддерживать друг друга в поиске решений актуальных вопросов, связанных с подготовкой высококвалифицированных кадров, отвечающих требованиям времени, формированием содержания высшего образования в соответствии с прямыми задачами. связи производства и программы перспективного развития, а также трудоустройство кадров по специальности.согласились оказать поддержку.