Bugungi kunda butun dunyo bo‘ylab g‘oyaviy-mafkuraviy tahdidlar va turli xil yot anʼanalar bilan taʼsir o‘tkazish avj olayotgan bir paytda xalqimizning to‘g‘ri va milliy qadriyatlarga mos mulohaza qilishi va bu borada fuqarolar o‘rtasida targ‘ibot ishlarini amalga oshirish muhim ahamiyatga ega.
Ana shunday masalalarni chuqur va teran muhokama qilish maqsadida O‘zagroinspeksiya hamda Shayxontohur tuman hokimligi bilan hamkorlikda O‘zbekiston Respublikasi Din ishlari bo‘yicha qo‘mita raisi maslahatchisi, Shuhrat medali sohibi Ilhom Maʼrupov ishtirokida “Jaholatga qarshi maʼrifat” shiori ostida davra suhbati tashkil etildi.
Suhbatda bugungi tahlikali va qaltis zamonda mamlakat tinchligini taʼminlash, xalqimizning erkin va farovon yashashi uchun xizmat vazifasini vijdonan bajarish har bir fuqaroning burchi ekanligi to‘g‘risidagi fikr bildirildi

В инспекции был организован круглый стол под лозунгом «Просвещение против невежества».
Сегодня, в то время, когда во всем мире нарастают идейно-идеологические угрозы и различные зарубежные традиции, нашему народу необходимо правильно и в соответствии с национальными ценностями мыслить и проводить пропагандистскую работу среди граждан в этом направлении. . реализация важна.
В целях углубленного обсуждения подобных вопросов был организован круглый стол под лозунгом «Просвещение против невежества» с участием Ильхома Марупова, советника председателя Комитета по делам религии Республики Узбекистан, лауреата премии Медаль Славы, в сотрудничестве с Узагроинспекцией и администрацией Шейхонтохурского района.
В интервью было высказано мнение, что долг каждого гражданина – добросовестно выполнять свой долг по обеспечению мира в стране, свободной и благополучной жизни нашего народа в сегодняшнее опасное и нестабильное время.