2024 yil hosilidan jamg‘arilgan donning sifatli saqlanishi Inspeksiya nazoratida
Mamlakatimiz iqtisodiyotini barqaror rivojlantirishda va xalqmiz turmush farovonligini oshirishda qishloq xo‘jaligi, xususan, don yo‘nalishi muhim o‘rin tutadi. Shu bois aholining un va non mahsulotlariga bo‘lgan ehtiyojini qondirish, bozorlarda un va non mahsulotlarini ko‘paytirish bugungi kunda eng ustuvor vazifalardan biri.
Hukumatning “2024-yil hosilidan bug‘doy xarid qilish va ichki bozorda narxlar barqarorligini taʼminlash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 325-sonli qarorida, Davlat resursi sifatida hamda vaqtincha saqlashga qabul qilinadigan bug‘doyning sifati, saqlanishi hamda xaridorlarga yuklab jo‘natilishida tovar bug‘doyning sifati bo‘yicha nazorat Qishloq xo‘jaligi vazirligi huzuridagi Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish inspeksiyasiga yuklatilgan.
2024-yil hosilidan Davlat resursi hamda vaqtincha saqlash sifatida xarid qilingan viloyat bo'yicha jami 287 ming 415 tonna bug‘doy doni qabul qilingan bo‘lib, shundan  86 ming 530 tonna jamg‘arma hisobiga, 177 ming 615 tonna vaqtinchalik saqlov hamda 23 ming 271 tonna urug‘lik don qabul qilingan bo‘lib, shulardan don qabul qilish shoxobchalardagi ochiq maydonlarga qabul qilingan jami 191 ming 170 tonna, yopiq sig‘imlarga 80 ming 745 tonna, hamda maxsus maydonlarga 15 ming 500 tonna bug‘doy donini nes-nobud qilmay sifatli saqlanishini taʼminlash maqsadida don korxonalari tarkibidagi don qabul qilish shoxobchalarining yopiq sig‘imli omborlariga hamda bosh korxona elevatorlariga olib kirish “O‘zagroinspeksiyaning Toshkent viloyati boshqarmasi tomonidan nazorat qilib borilmoqda.
D.Ubaydullayev,  Don va ularni qayta ishlashdan olingan mahsulotlardan foydalanishni nazorat qilish sho‘ba boshlig‘i.

Quality storage of wheat grains collected from the harvest of 2024 is under the control of the Inspectorate
15 July 2024 2600
Agriculture, especially grain, plays an important role in the sustainable development of our country's economy and the improvement of the well-being of our people. Therefore, meeting the needs of the population for flour and bread products, increasing the number of flour and bread products in the markets is one of the most important tasks today.
In the decision of the government No. 325 "On measures to ensure wheat procurement from the harvest of 2024 and price stability in the domestic market", control over the quality of commodity wheat as a state resource and wheat accepted for temporary storage, storage and shipment to customers Ministry of Agriculture the supervision inspection of the Agro-Industry complex under
A total of 287 thousand 415 tons of wheat grain was received from the harvest of 2024, which was purchased as a state resource and temporary storage, of which 86 thousand 530 tons were received for savings account, 177 thousand 615 tons of temporary storage and 23 thousand 271 tons of seed grain were received, of which grain A total of 191 thousand 170 tons received in the open areas of receiving stations, 80 thousand 745 tons in closed capacities, and 15 thousand 500 tons of wheat grain in special areas, in order to ensure quality storage of wheat grain without destruction, in closed capacity warehouses of grain receiving stations within grain enterprises and the main enterprise import into elevators is controlled by the Tashkent regional office of "Ozagroinspektsiya".
D. Ubaydullaev, head of the department for monitoring the use of grain and products from their processing