"Qo‘shma tadbirlar rejasiga" ko‘ra joylarda o‘tkazilgan reyd tadbirlarida qonunbuzarlik holatlari aniqlanmoqda
12 Fevral 2024 2343
Qishloq xo‘jaligi vazirligi huzuridagi "O‘zagroinspeksiya" va Ichki ishlar vazirligi bilan hamkorlikda Qishloq xo‘jaligi, melioratsiya va yo‘l qurilish texnikalari holati va ularning ekspluatatsiya qilinishi samaradorligi ustidan nazoratni tashkil etish bo‘yicha ishlab chiqilgan “Qo‘shma tadbirlar rejasi”ga asosan, Samarqand viloyati Paxtachi tumanida olib borilgan tadbirlarda bir qator qonunbuzarlik holatlari aniqlandi.
Jumladan, Paxtachi tumani "Bog‘olon” mahalla fuqarolar yig‘inida yashovchi I. N. «Bog‘olon» MFY hududida o‘ziga tegishli bo‘lgan TTZ-80.11 rusumli transport traktorini, xuddi shuningdek, Paxtachi tumani "Nayman” mahalla fuqarolar yig‘inida yashovchi T. O. soat 10-30 larda “Nayman” MFY hududida o‘ziga tegishli bo‘lgan TTZ-80.10 rusumli transport traktorlarini o‘ng va chap tomon burilish chiroqlari nosoz, orqa tarafni ko‘rsatish ko‘zgularini o‘rnatmagan holatda yo‘lga chiqib, boshqarib kelganligi holati aniqlangan. "O‘zagroinespeksiya"ning Paxtachi tuman bo‘limi bosh mutaxassisi B.Sayimov tomonidan mazkur holatlar bo‘yicha dalolatnoma tuzilib, huquqbuzarlarga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi MJtKning tegishli moddasiga asosan maʼmuriy bayonnoma rasmiylashtirildi.
Paxtachi tumanida 2024-yil bahorgi dala ishlarida qatnashadigan qishloq xo‘jaligi texnikalarini mavsumga tayyorlash ishlari bo‘yicha kunlik nazorat o‘rnatilganligi va taʼmirlash ishlarini sifatli o‘tkazilishi bo‘yicha ko‘rsatilgan amaliy yordamlar natijasida 2 ming donaga yaqin qishloq xo‘jaligi texnikalari taʼmirdan chiqarilib, mavsumga shay holatga keltirilmoqda.

Согласно «Плану совместных действий», в ходе рейдов, проводимых в помещениях, выявляются случаи нарушения закона.
12 Февраля 2024 2663
«Совместный план действий», разработанный совместно с «Озагроинспекцией» при Минсельхозе и МВД по организации контроля за состоянием сельскохозяйственной, мелиоративной и дорожно-строительной техники и эффективностью их эксплуатации», В ходе мероприятий, проводимых в Пахтачинском районе Самаркандской области, выявлен ряд случаев нарушений законодательства.
В частности, житель микрорайона «Боголон» Пахтачинского района И.Н. использовал свой транспортный трактор ТТЗ-80.11 на территории МФУ «Боголон», а также в микрорайоне «Найман» Пахтачинского района. выехал на своем транспортном тягаче ТТЗ-80.10 по дороге на территории МФУ «Найман» в 10.30 с неисправными правым и левым поворотниками и отсутствием зеркал заднего вида. Состояние вышедшего и руководившего им установлено. По данным случаям главный специалист Пахтачинского районного отдела «Узагроинспекции» Б.Сайымов составил протокол и на основании соответствующей статьи
Уголовного кодекса Республики Узбекистан составил на правонарушителей административный протокол.В частности, житель микрорайона «Боголон» Пахтачинского района И.Н. использовал свой транспортный трактор ТТЗ-80.11 на территории МФУ «Боголон», а также в микрорайоне «Найман» Пахтачинского района. выехал на своем транспортном тягаче ТТЗ-80.10 по дороге на территории МФУ «Найман» в 10.30 с неисправными правым и левым поворотниками и отсутствием зеркал заднего вида. Состояние вышедшего и руководившего им установлено. По данным случаям главный специалист Пахтачинского районного отдела «Узагроинспекции» Б.Сайымов составил протокол и на основании соответствующей статьи Уголовного кодекса Республики Узбекистан составил на правонарушителей административный протокол.
В Пахтачинском районе в результате ежедневного контроля за подготовкой сельхозтехники к полевым работам весны 2024 года и оказанной практической помощи в качестве ремонтных работ отремонтировано около 2000 единиц сельхозтехники, выпущено и готово к полевым работам. время года.