Joriy yilning 11 yanvar kuni 14 yanvar - Vatan himoyachilari kuni hamda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 33 yilligi munosabati bilan «O‘zagroinspeksiya»ning Samarqand viloyat boshqarmasi xodimlari munosib tarzda nishonladilar. Ushbu bayram kunida, Samarqand viloyatida turli tadbirlar, tantanali yig‘ilishlar o‘tkazilib, ularning Vatan himoyasidagi ahamiyati va shaxsiy xizmatlari yuksak baholandi.
O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 33 yilligi nafaqat mamlakatning mudofaa qobiliyatini mustahkamlashdagi yutuqlarni, balki yurtimizni tinch va osoyishta tutishga xizmat qilayotgan barcha harbiy xizmatchilarning mashaqqatli mehnatini ham eʼtirof etadi.

В этом году 11 и 14 января — День защитника Отечества.
11 января текущего года сотрудники Самаркандского областного управления Узагроинспекции достойно отметили 14 января – День защитников Отечества и 33-ю годовщину образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан. В этот праздничный день в Самаркандской области прошли различные мероприятия и торжественные собрания, на которых высоко оценивались их значимость и личные заслуги в деле защиты Родины.
33-я годовщина создания Вооруженных Сил Республики Узбекистан является признанием не только достижений в укреплении обороноспособности страны, но и упорного труда всех военнослужащих, которые служат сохранению мира и безопасности нашей страны.