Туркия ун саноати федерацияси–(ТУСАФ) томонидан Туркиянинг Анталия шаҳрида жорий йилнинг 13–16 февраль кунлари “Барқарор келажак” номидаги ХИХ-Халқаро конгресси бўлиб ўтди
22 Февраль 2025 861
Конгрессда, ун, макарон ва ем ишлаб чиқарувчилар, уларни етказиб берувчилар, ун тегирмон ускуналари ва нон маҳсулоти ишлаб чиқарувчилар корхоналар раҳбарлари ва мутахассислари, 1300 дан ортиқ миллий, 40 нафар халқаро делегатлар, 500 дан ортиқ компаниялар ва 1000 дан ортиқ йирик ташкилот вакиллари, жумладан, Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси ва "Қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари сифатини баҳолаш маркази" ДМ ходимларидан иборат 4 нафар мутахассислари иштирок этишди
«Ўзагроинспекция» мутахассислари томонидан Конгресс иштирокчиларига Ўзбекистон Республикасида дон ва ун соҳасидаги ислоҳотлар ва қилинган ишлар юзасидан маълумотлар билан улашилди. Шу билан бирга дон ва уни қайта ишлаш соҳасидаги инновацион технологиялар билан танишилди.
«Ўзагроинспекция» делегатлари томонидан мазкур Конгресс давомида дон ва дон маҳсулотларини клейковина ва нонвойбоплик сифатини ошириш ва экспорт боб маҳсулот ишлаб чиқариш бўйича инновацион технологиялар билан яқиндан танишилди ва зарур билим, кўникмаларга эга бўлинди.

The 19th International Congress "Sustainable Future" was held by the Turkish Flour Industry Federation (TUSAF) in Antalya, Turkey, on February 13-16 this year.
22 February 2025 1209
The Congress was attended by heads and specialists of flour, pasta and feed manufacturers, their suppliers, flour milling equipment and bakery products manufacturers, more than 1,300 national and 40 international delegates, more than 500 companies and representatives of more than 1,000 large organizations, including 4 specialists from the Inspection for Supervision of the Agro-Industrial Complex under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan and the State Enterprise "Center for Quality Assessment of Agricultural Products".
The specialists of "Uzagroinspection" shared information with the Congress participants on the reforms and work done in the grain and flour sector in the Republic of Uzbekistan. At the same time, they got acquainted with innovative technologies in the grain and its processing sector.
During this Congress, delegates from Uzagroinspection became familiar with innovative technologies for improving the gluten and baking quality of grains and grain products and producing export-oriented products, and acquired the necessary knowledge and skills.