2023 йилнинг ярим йиллик даврида кўриб чиқилган мурожаатларнинг асосий мазмуни юзасидан
Ўзбекистон Республикаси Қишлоқ хўжалиги вазирлиги ҳузуридаги Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш Инспекциясида жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатларини кўриб чиқиш тартиби Ўзбекистон Республикасининг 2017 йил 11 сентябрдаги ЎРҚ-445-сонли «Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари тўғрисида»ги Қонуни ва «Ўзагроинспекция» бошлиғининг 2020 йил 8 июндаги С5-сонли буйруғига асосланган ҳолда амалга оширилади.
Таҳлилларга кўра, 2023 йилнинг ярим йиллик даврида «Ўзагроинспекция» марказий аппарати, ҳудудий бошқармалари ва туман бўлимларига Ўзбекистон Республикаси Виртуал қабулхонаси, “Тадбиркор виртуал офиси” ахборот портали, «Ўзагроинспекция»нинг «Ишонч телефони», Инспекциянинг электрон почтаси ва Edo.ijro.uz идоралараро ҳужжат айланиш тизими ҳамда тўғридан-тўғри жами 396 та мурожаат келиб тушган бўлиб, шундан 306 таси кўриб чиқилган, 148 таси қаноатлантирилган 152 тасига тушунтириш хатлари берилган.
Юридик шахслар яъни тадбиркорлардан келиб тушаётган мурожаатларнинг асосий мазмуни Инспекциянинг давлат хизматларини кўрсатиш йўналишига қаратилган бўлиб, қишлоқ хўжалиги, мелиорация ва йўл қурилиши техникаларини техник кўрикдан ўтказиш ва уларни рўйхатга олиб, янги намунадаги пластик шаклидаги техник гувоҳнома олиш бўйича сўровлари ҳисобланади.
Бундан ташқари, «Ўзагроинспекция» томонидан жами 20 652 та жисмоний ва юридик шахсларнинг вакиллари қабул қилинган.

По основному содержанию обращений, рассмотренных в полугодии 2023 года
Порядок рассмотрения обращений физических и юридических лиц в Инспекции агропромышленного комплекса Министерства сельского хозяйства Республики Узбекистан установлен Приказом Республики Узбекистан от 11 сентября 2017 года № O'RQ-445» Обращения физических и юридических лиц "о" и решение руководителя "Озагроинспекции" от 8 июня 2020 года Осуществляется на основании приказа № С5.
Согласно анализу, в шестимесячном периоде 2023 года центральный аппарат, областные управления и районные управления «Узагроинспекции» получат Виртуальную приемную Республики Узбекистан, информационный портал «Виртуальный офис предпринимателя», «Горячая линия» «Узагроинспексии», электронная почта Инспекции и система межведомственного документооборота Edo.ijro.uz, а всего непосредственно поступило 396 обращений, из них 306 рассмотрено, 148 удовлетворено, 152 разъяснено .буквы даны.
Основное содержание обращений юридических лиц, то есть предпринимателей, ориентировано на направление предоставления государственных услуг Инспекции, которое включает в себя технический осмотр сельскохозяйственной, мелиоративной и дорожно-строительной техники, регистрацию новых обращений на получение технического паспорта. в виде пластикового образца.