Давлат хизматчилари чуқурлаштирилган тиббий кўрикдан ўтказилмоқда
Ўзбекистон Республикасининг “Давлат фуқаролик хизмати тўғрисида”ги қонунида, давлат фуқаролик хизматчисига тиббий хизмат кўрсатиш ижтимоий ҳимоя чораси сифатида кафолатланган.
Давлат хизматчиларининг тиббий кўрикдан ўтиши уларнинг самарали фаолият олиб боришлари учун муҳим аҳамиятга эга.
Айнан шу мақсадни кўзлаб, Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги ташаббуси билан Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳамкорлигида давлат органлари ва ташкилотларда фаолият олиб бораётган давлат хизматчилари чуқурлаштирилган тиббий кўрикдан ўтказилмоқда.
Хусусан, «Ўзагроинспекция»нинг Наманган вилояти бошқармаси ходимлари ҳам малакали мутахассислар томонидан тиббий кўрикдан ўтказилди. Худди шундай кўрик туман поликлиникаларида туман бўлимлари мутахассислари учун ташкил этилди.
Тадбир давомида барвақт аниқланган касалликларни олдини олиш, даволаш бўйича зарур тиббий тавсиялар берилди.

28 February 2025 1220
The Law of the Republic of Uzbekistan “On State Civil Service” guarantees the provision of medical services to civil servants as a social protection measure.
Medical examination of civil servants is of great importance for their effective work.
With this in mind, at the initiative of the Agency for the Development of the Civil Service, in cooperation with the Ministry of Health, civil servants working in state bodies and organizations are undergoing an in-depth medical examination.
In particular, employees of the Namangan regional department of “Uzagroinspection” were also examined by qualified specialists. A similar examination was organized for specialists of district departments in district polyclinics.
During the event, necessary medical recommendations were given on the prevention and treatment of early-detected diseases.