Давлат хизматчилари чуқурлаштирилган тиббий кўрикдан ўтказилмоқда
Ўзбекистон Республикасининг “Давлат фуқаролик хизмати тўғрисида”ги қонунида, давлат фуқаролик хизматчисига тиббий хизмат кўрсатиш ижтимоий ҳимоя чораси сифатида кафолатланган.
Давлат хизматчиларининг тиббий кўрикдан ўтиши уларнинг самарали фаолият олиб боришлари учун муҳим аҳамиятга эга.
Айнан шу мақсадни кўзлаб, Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги ташаббуси билан Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳамкорлигида давлат органлари ва ташкилотларда фаолият олиб бораётган давлат хизматчилари чуқурлаштирилган тиббий кўрикдан ўтказилмоқда.
Хусусан, «Ўзагроинспекция»нинг Наманган вилояти бошқармаси ходимлари ҳам малакали мутахассислар томонидан тиббий кўрикдан ўтказилди. Худди шундай кўрик туман поликлиникаларида туман бўлимлари мутахассислари учун ташкил этилди.
Тадбир давомида барвақт аниқланган касалликларни олдини олиш, даволаш бўйича зарур тиббий тавсиялар берилди.

Государственные служащие проходят углубленные медицинские осмотры
Закон Республики Узбекистан «О государственной государственной службе» гарантирует государственным служащим медицинское обслуживание в качестве меры социальной защиты.
Медицинские осмотры государственных служащих необходимы для их эффективной работы.
С этой целью по инициативе Агентства развития государственной службы совместно с Министерством здравоохранения проводятся углубленные медицинские осмотры государственных служащих, работающих в государственных органах и организациях.
В частности, сотрудники Наманганского областного управления Узагроинспекции также прошли медицинский осмотр квалифицированными специалистами. Аналогичное обследование было организовано для специалистов районных отделений районных поликлиник.
В ходе мероприятия были даны необходимые медицинские рекомендации по профилактике и лечению заболеваний, выявленных на ранней стадии.