2025 йил 12март куни Ўзбекистон Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси Навоий вилоят бошқармаси Касаба уюшмаси ташкилотининг ҳисобот сайлов умумий йиғилиши ўтказилди.
12 Март 2025 1176
Умумий йиғилишда касаба уюшмаси қўмитасининг 2020-2025 йиллар давомида бажарган ишлари юзасидан ҳисоботи ва тафтиш комиссиясининг ҳисоботлари тингланди.
Йиғилишда Вилоят бошқарма бошлиғи ўринбосари F.Ubaydullayev Агросаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмаси ҳисобчиси H.Safarov қатнашдилар. Йиғилишда касаба уюшмаси ташкилотининг иш фаолияти қониқарли деб баҳоланди.
Очиқ овоз бериш натижаларига кўра кўрсатилган номзодлар ичидан амалдаги касаба уюшма қўмитаси раиси Юсупов Улуғбек Усмонович қўмита раислигига сайланди. Шунингдек, 4 нафар касаба уюшма аъзолари сайланиб, ўз дублёрларини танладилар.
Касаба уюшма ташкилотининг тафтиш комиссияси раиси ва аъзолари ҳамда туман Кенгаши Конференциясига бир нафар делегат ҳам сайлаб олинди.

On March 12, 2025, the general meeting of the Trade Union Organization of the Navoi Regional Department of the Inspection for Supervision of the Agro-Industrial Complex of Uzbekistan was held.
12 March 2025 703
The general meeting heard the report of the trade union committee on the work carried out for 2020-2025 and the reports of the audit commission.
The meeting was attended by the Deputy Head of the Regional Department F. Ubaydullayev, the accountant of the trade union of the Agro-Industrial Complex employees H. Safarov. The work of the trade union organization was assessed as satisfactory during the negotiations.
According to the results of an open vote, the current chairman of the trade union committee Yusupov Ulugbek Usmonovich was elected chairman of the committee from among the nominated candidates. Also, 4 trade union members were elected and chose their deputies.
The chairman and members of the trade union organization's audit commission, as well as one delegate to the District Council Conference, were also elected.