2025 йил 12март куни Ўзбекистон Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси Навоий вилоят бошқармаси Касаба уюшмаси ташкилотининг ҳисобот сайлов умумий йиғилиши ўтказилди.
12 Март 2025 1176
Умумий йиғилишда касаба уюшмаси қўмитасининг 2020-2025 йиллар давомида бажарган ишлари юзасидан ҳисоботи ва тафтиш комиссиясининг ҳисоботлари тингланди.
Йиғилишда Вилоят бошқарма бошлиғи ўринбосари F.Ubaydullayev Агросаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмаси ҳисобчиси H.Safarov қатнашдилар. Йиғилишда касаба уюшмаси ташкилотининг иш фаолияти қониқарли деб баҳоланди.
Очиқ овоз бериш натижаларига кўра кўрсатилган номзодлар ичидан амалдаги касаба уюшма қўмитаси раиси Юсупов Улуғбек Усмонович қўмита раислигига сайланди. Шунингдек, 4 нафар касаба уюшма аъзолари сайланиб, ўз дублёрларини танладилар.
Касаба уюшма ташкилотининг тафтиш комиссияси раиси ва аъзолари ҳамда туман Кенгаши Конференциясига бир нафар делегат ҳам сайлаб олинди.

12 марта 2025 года состоялось отчетно-выборное общее собрание профсоюзной организации Навоийского областного управления инспекции по надзору в агропромышленном комплексе Узбекистана.
12 Марта 2025 704
На общем собрании были заслушаны отчеты профсоюзного комитета о его работе за 2020-2025 годы и отчеты ревизионной комиссии.
На встрече присутствовали заместитель главы администрации области Ф. Убайдуллаев и бухгалтер профсоюза работников агропромышленного комплекса Х. Сафаров. На встрече работа профсоюзной организации была оценена как удовлетворительная.
По результатам открытого голосования председателем профсоюзного комитета из числа выдвинутых кандидатов избран действующий председатель профсоюзного комитета Юсупов Улугбек Усманович. Также были избраны 4 члена профсоюза, которые выбрали себе дублера.
Также были избраны председатель и члены ревизионной комиссии профсоюзной организации, а также один делегат конференции районного Совета.