Қишлоқ хўжалиги техникалари ҳолати назоратда
«Ўзагроинспекция»нинг Андижон вилоят бошқармаси Техника ҳолатини назорат қилиш соҳасида қишлоқ хўжалиги, мелиорация ва йўл-қурилиш техникаларини теҳник ҳолатини назорат қилиш, жисмоний ва юридик шахсларга давлат хизматлари кўрсатиш ва рақамлаштириш бўйича бир қатор ижобий ишлар амалга оширилди.
Қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари етиштиришда агротехник тадбирлар ўтказишда фойдаланиладиган 6.3 мингдан ортиқ қишлоқ хўжалиги техникаларини texnik ҳолати устидан nazorat ўрнатилди ва бунинг натижасида ушбу техникалар ёрдамида агротехник тадбирларни ўз вақтида сифатли бажарилиши таъминланди.
Шунингдек ўтказилган nazorat тадбирлари давомида 25 та носоз техникадан фойдаланиш ва уни йўлга чиқариш, та техникани давлат рўйхатидан ўтказмасдан фойдаланиш, та техникани бошқарув ҳуқуқисиз бошқариш ҳолатлари аниқланиб, уларга нисбатан 234 та ёзма кўрсатма, 133 та тақдимнома ва 30 та маъмурий жазо чоралари қўлланилди.
Давлат хизматини кўрсатиш йўналишида 391 дона қишлоқ хўжалиги, мелиорация ва йўл-қурилиш техникаларини давлат рўйхатидан ва қайта рўйхатдан ўтказилиши таъминланди ва рўйхатга олинганлиги тўғрисида 517 дона техник паспорт, 309 дона давлат рақам белгиси ҳамда 122 дона техник гувоҳнома расмийлаштириб берилди.
Шу билан бирга 1888 дона қишлоқ хўжалиги, мелиорация ва йўл қурилиш техникалари мажбурий йиллик texnik кўрикдан ўтказилиши таъминланди.
Тракторчи-машинист гувоҳномасини олиш учун  354 та талабгорлардан имтиҳонлар олинди ва  имтиҳондан ўтган 354 та талабгорга тракторчи-машинист гувоҳномаси расмийлаштириб берилди.
Кўрсатиладиган 6 турдаги давлат хизматларидан «мй.гов.уз» портал орқали фойдаланиш имконияти яратилди ва ушбу портал орқали Инспекция келиб тушган га яқин жисмоний ва юридик мурожаатлари ижроси таъминланди.
Ўзаро маълумотларни алмашишни қоғоз шаклидан воз кечилиб электрон шаклга ўтказиш бўйича вазирлик ва идоралар билан қилинган интеграциялар сони 16 тага етиб, бунинг натижасида 2.5 мингдан ортиқ электрон ахборот алмашинуви амалга оширилди.

Состояние сельскохозяйственной техники находится под контролем.
Андижанским областным управлением Узагроинспекции проведен ряд позитивных работ в сфере контроля технического состояния, в том числе по мониторингу технического состояния сельскохозяйственной, мелиоративной и дорожно-строительной техники, оказанию государственных услуг физическим и юридическим лицам, их оцифровке.
Установлен контроль за техническим состоянием более 6,3 тыс. единиц сельскохозяйственной техники, используемой при проведении агротехнических мероприятий при производстве сельскохозяйственной продукции, в результате чего обеспечено своевременное и качественное выполнение агротехнических мероприятий с использованием данной техники.
Также в ходе проведенных контрольных мероприятий выявлено 25 случаев использования и эксплуатации неисправной техники, 1 случай использования техники без государственной регистрации и 4 случая эксплуатации техники без права управления, в отношении которых применено 234 письменных предписания, 133 представления, а также 30 административных взысканий.
В сфере оказания государственных услуг обеспечена государственная регистрация и перерегистрация 391 единицы сельскохозяйственной, мелиоративной и дорожно-строительной техники, выдано 517 технических паспортов, 309 государственных регистрационных знаков, 122 технических свидетельства, подтверждающих их регистрацию.
При этом обязательные ежегодные технические осмотры прошли 1888 единиц сельскохозяйственной, мелиоративной и дорожно-строительной техники.
354 кандидата сдали экзамены на получение удостоверения тракториста, и 354 кандидатам, успешно сдавшим экзамен, были выданы удостоверения тракториста.
Создана возможность воспользоваться 6 видами государственных услуг, предоставляемых через портал «my.gov.uz», и через данный портал Инспекцией обеспечено исполнение 4 поступивших обращений физических и юридических лиц.
Количество интеграций с министерствами и ведомствами по переводу информационного обмена с бумажных носителей на электронный формат достигло 16, в результате чего было осуществлено более 2,5 тыс. электронных обменов информацией.