Ўзбек-Турк уруғчилик тест маркази очилади
Аввал хабар берганимиздек, айни вақтда “Ўзагроинспекция” вакилларидан иборат делегация Туркия пойтахти Анқара шаҳрида бўлиб турибди, соҳа ташкилотлари раҳбарлари билан ўзаро ҳамкорлик масаласидаги расмий учрашувлар давом этмоқда.
Анқарага сафарнинг учинчи кунида, Уруғчилик саноати ва ишлаб чиқарувчилари иттифоқи бош котиби  Dr. Hamit AYANOĞLU билан, сўнгра Туркия уруғчилик иттифоқи (TURKTÖB) президенти Hacı Ömer GÜLER, Иқтисодий ҳамкорлик ташкилоти давлатлари уруғчилик уюшмаси (ECOSA) бош котиби Dr. Muhteşem TORUN ва кўчат етиштирувчилар уюшмаси бошқарув раиси Serdar ŞENDAĞлар билан самарали  учрашувлар ўтказилди.
Томонлар ўртасида бўлиб ўтган келишувларга кўра, қишлоқ хўжалиги экинлари уруғчилиги бўйича ўзаро тажрибалар алмашилиши ҳамда халқаро стандартларга мос Ўзбек-Турк уруғчилик тест марказини очилиши кўзда тутилмоқда.

The Uzbek-Turkish seed breeding test center will be opened
As we reported earlier, at the same time, the delegation of "Ozagroinspektsiya" is in Ankara, the capital of Turkey, and official meetings with leaders of industry organizations on mutual cooperation are ongoing.
On the third day of the trip to Ankara, General Secretary of the Union of Seed Industry and Producers, Dr. With Hamit AYANOĞLU, then President of Turkey Seed Union (TURKTÖB) Hacı Ömer GÜLER, Secretary General of Economic Cooperation Organization Countries (ECOSA) Dr. Effective meetings were held with Serdar ŞENDAĞ, chairman of the board of the wonderful TORUN and the plant growers' association.
According to the agreements between the parties, it is planned to exchange experiences on the seed production of agricultural crops and to open an Uzbek-Turkish seed production test center in accordance with international standards.