Markazda korrupsiyaga qarshi kurashish yuzasidan tadbir bo‘lib o‘tdi
Korrupsiyaga qarshi kurashish O‘zbekistonda davlat siyosatining eng ustuvor yo‘nalishiga aylanib ulgurdi. Buni so‘nggi yilllarda sohaga oid qabul qilingan katta ahamiyatga ega normativ-huquqiy hujjatlar, korrupsiyani oldini olishga qaratilgan maʼmuriy islohotlar misolida ham ko‘rish mumkin.
Mazkur yo‘nalishda Inspeksiya tizimida korrupsiyaga toqatsizlik muhiti shakllantirilgan bo‘lib, ushbu natijaga xodimlar orasida targ‘ibot, tashviqot tadbirlarini olib borish orqali erishilmoqda.
“O‘zagroinspeksiya” huzuridagi Markazning majlislar zalida Inspeksiya tizimida maʼnaviy-maʼrifiy ishlar samaradorligini oshirish va sohani rivojlantirish bo‘yicha 2023-yil 2- yarim yilligi uchun “Yo‘l xaritasi”ning 11-bandiga muvofiq Oliy Majlis Qonunchilik palatasi, Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi hamda “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi vakillari ishtirokida “O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish borasidagi davlat siyosati va uning ustuvor yo‘nalishlari” mavzusiga bag‘ishlangan seminar o‘tkazildi.
Ushbu tadbirda Markaz rahbariyati, boshqarma va bo‘lim boshliqlari, mutaxassis xodimlari hamda ZOOM platformasi orqali hududiy filiallar xodimlari ishtirok etdilar.
Seminar davomida maʼsul tashkilot ekspertlari Markaz xodimlariga bugungi kunda mamlakatimizda korrupsiyaga qarshi kurashida amalga oshirilayotgan ishlar, korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida erishilayotgan yutuqlar va mavjud kamchiliklar, mazkur illatini yo‘qotish borasida amalga oshirilayotan tadbirlar xususida batafsil maʼlumot va tavsiyalar berib o‘tdilar.

An anti-corruption event was held at the center
In accordance with paragraph 11 of the Roadmap for the second half of 2023, the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, the Anti-Corruption Agency and the Adolat Social Organization, with the participation of representatives of the Democratic Party, held a seminar on the topic “State policy to combat corruption in the Republic of Uzbekistan and her priorities."
The fight against corruption has become the main priority of the state policy of Uzbekistan. This can be seen in the example of important regulatory documents adopted in the field in recent years, administrative reforms aimed at preventing corruption.
In this direction, an environment of zero tolerance towards corruption has been created in the Inspectorate system, and this result is achieved through propaganda activities among employees who took part.
During the seminar, experts from the responsible organization provided the Center's employees with detailed information and recommendations about the work being carried out today in the fight against corruption in our country, achievements and existing shortcomings in the fight against corruption, and measures are being taken to eliminate this evil.