Xodimlarning madaniy hordiq chiqarishlari uchun chora-tadbirlar belgilandi
2023-2024- yilda xodimlarning to‘liq madaniy hordiq olishlari uchun qo‘shimcha shart-sharoitlar yaratish va dam olish, bayram kunlaridan oqilona foydalanish maqsadida bir qator amaliy ishlar yo‘lga qo‘yilib, reja-grafik asosida faoliyat olib borilmoqda.
Xususan, Qishloq xo‘jaligi vazirligi huzuridagi Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish inspeksiyasi kasaba uyushma qo‘mitasi tomonidan quyidagi ishlar amalga oshirildi.
Davlat rahbarining "Respublikada milliy askiya va qiziqchilik sanʼatini yana-da rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi PQ-222-sonli qarori asosan mamlakatimizda milliy qadriyatlarimizni, shu qatorda milliy askiya va qiziqchilik sanʼatini asrab-avaylash, keng targ‘ib etish va kelgusi avlod uchun nomoddiy madaniy meros sifatida yetkazish doirasida zarur chora-tadbirlar rejasi belgilab olindi.
Mazkur chora-tadbirlar natijasi o‘laroq, Qishloq xo‘jaligi xodimlari kunini munosib o‘tkazish maqsadida Qishloq xo‘jaligi vazirligining tegishli bayonnomasiga asosan, tizimidagi 30 nafardan ziyod xodimlar oila aʼzolari bilan birgalikda Milliy akademik drama teatrida bo‘lishib, “Ko‘ngil” nomli komedik spektakl namoyishida ishtirok etishdi. Musiqali komediya yo‘nalishidagi sahna ko‘rinishi barchaga birdek maʼqul kelib, tomoshabinlarda kayfiyat yuqori bo‘ldi . Inspeksiya tizimida bu kabi tadbirlar kelgusida ham davom etadi.

Measures have been established for cultural recreation of employees
In 2023-2024, in order to create additional conditions for full cultural recreation of workers, rational use of rest and vacations, a number of practical works have begun and activities are carried out based on the plan and schedule.
In particular, the inspection committee of the trade union of the agro-industrial complex of the Ministry of Agriculture carried out the following work: Resolution No. 222 basically determined the plan of necessary measures in our country within the framework of preservation, widespread propaganda and transfer of our national values, including national art and the art of curiosity, as intangible cultural heritage for the next generation. The result of these measures is
In order to properly conduct the Day of Agricultural Workers, in accordance with the relevant protocol of the Ministry of Agriculture, more than 30 employees of the system, together with members of their families, took part in the comedy play “Kungil” at the National Academic Drama Theater. Everyone liked the musical comedy performance, and the mood of the audience was high. In the inspection system, such activities will continue in the future.