Xodimlarning madaniy hordiq chiqarishlari uchun chora-tadbirlar belgilandi
2023-2024- yilda xodimlarning to‘liq madaniy hordiq olishlari uchun qo‘shimcha shart-sharoitlar yaratish va dam olish, bayram kunlaridan oqilona foydalanish maqsadida bir qator amaliy ishlar yo‘lga qo‘yilib, reja-grafik asosida faoliyat olib borilmoqda.
Xususan, Qishloq xo‘jaligi vazirligi huzuridagi Agrosanoat majmui ustidan nazorat qilish inspeksiyasi kasaba uyushma qo‘mitasi tomonidan quyidagi ishlar amalga oshirildi.
Davlat rahbarining "Respublikada milliy askiya va qiziqchilik sanʼatini yana-da rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi PQ-222-sonli qarori asosan mamlakatimizda milliy qadriyatlarimizni, shu qatorda milliy askiya va qiziqchilik sanʼatini asrab-avaylash, keng targ‘ib etish va kelgusi avlod uchun nomoddiy madaniy meros sifatida yetkazish doirasida zarur chora-tadbirlar rejasi belgilab olindi.
Mazkur chora-tadbirlar natijasi o‘laroq, Qishloq xo‘jaligi xodimlari kunini munosib o‘tkazish maqsadida Qishloq xo‘jaligi vazirligining tegishli bayonnomasiga asosan, tizimidagi 30 nafardan ziyod xodimlar oila aʼzolari bilan birgalikda Milliy akademik drama teatrida bo‘lishib, “Ko‘ngil” nomli komedik spektakl namoyishida ishtirok etishdi. Musiqali komediya yo‘nalishidagi sahna ko‘rinishi barchaga birdek maʼqul kelib, tomoshabinlarda kayfiyat yuqori bo‘ldi . Inspeksiya tizimida bu kabi tadbirlar kelgusida ham davom etadi.

Установлены меры по культурному отдыху сотрудников
В 2023-2024 годах в целях создания дополнительных условий для полноценного культурного отдыха работников, рационального использования отдыха и отпусков начат ряд практических работ и мероприятия проводятся на основе плана и графика.
В частности, инспекционным комитетом профсоюза АПК Минсельхоза были проведены следующие работы: Постановление № 222 в основном определило план необходимых мероприятий в нашей стране в рамках сохранения, широкой пропаганды и передача наших национальных ценностей, в том числе национального искусства и искусства любознательности, как нематериального культурного наследия для следующего поколения.Результатом этих мер является
В целях правильного проведения Дня работников сельского хозяйства, согласно соответствующему протоколу Министерства Сельского хозяйства более 30 сотрудников системы вместе с членами своих семей приняли участие в комедийном спектакле «Кунгил» в Национальном академическом драматическом театре. Спектакль музыкальной комедии понравился всем, а настроение у зрителей было на высоте. В инспекционной системе подобная деятельность будет продолжаться и в дальнейшем.