Инспекцияда байрам муносабати билан “Янги Конституция –бахтимиз қомуси” номли тадбир ташкил этлди
Бугунги кунда барчамиз тинч ва фаровон ҳаётимизнинг муҳим кафолати ҳамда мустаҳкам ҳуқуқий пойдевори бўлган Бош қомусимиз – Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинганлигининг 31-йиллигини кўтаринки кайфият билан нишонламоқдамиз. Ҳар қандай давлатнинг юзи, обрў - эътибори унинг Конституцияси билан белгиланади. Зотан, Конституция давлатни давлат, миллатни миллат сифатида дунёга танитадиган бош Қонундир.
Шу муносабат билан Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш Инспекциясида 8 декабрь - Ўзбекистон Республикасининг Конституцияси қабул қилинганлигининг 31 йиллигига бағишланган тадбир бўлиб ўтди. Инспекция бошлиғи Аброл Вахабов бошчилигида ўтган тадбирда Тошкент давлат юридик университети ўқитувчиси Абдуллоҳ Низомов эксперт сифатида иштирок этиб, Янги таҳрирдаги Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг мазмуни ва унга киритилган ўзгартиришлар, Бош қонунимизнинг ўзига хос хусусиятлари, аввалги Конституциядан фарқли томонлари ҳақида атрофлича сўз юритди.Инспекция бошлиғи А. Вахабов йиғилганларни байрам билан қутлар экан, Инсон қадри улуғланган янги Ўзбекистонда фуқароларнинг давлатдан розилигини таъминлашдек муҳим вазифани виждонан адо этиши, белгиланган қонун-қоидаларга асосан ўз хизмат вазифамизни сидқидилдан ҳалоллик билан бажариши Конституция олдидаги фуқаролик бурчимиз эканлигини таъкидлади.
таъкидланганидек, янги таҳрирдаги Ўзбекистон Республикаси Конституциясида белгиланган конституциявий нормаларнинг ижросини сўзсиз таъминлаш барча соҳаларда “инсон қадри”нинг том маънода юксалишига, ижтимоий давлат ва жамият ҳаётини “инсон – жамият – давлат” деган тизимга асосланган янги ва замонавий тарзда бошқариш имконини беради. Шу боисдан, янги таҳрирдаги Конституция ижросини тўлиқ таъминлаш барча даражадаги давлат органлари ва ташкилотларининг биринчи навбатдаги устувор вазифасидир.
Шунингдек, тадбир давомида "Қишлоқ хўжалиги ходимлари куни" муносабати билан соҳа ривожлантиришда ўз ҳиссасини қўшган бир гуруҳ ёш фаоллар ва мутахассислар Инспекция бошлиғининг ташаккурномаси билан тақдирландилар.

In connection with the holiday, the inspectorate organized an event entitled “The New Constitution – Our Happy Community.”
7 December 2023 2247
Today we all celebrate the 31st anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan, which is an important guarantee of our peaceful and prosperous life and a solid legal basis. The face and reputation of any country are determined by its Constitution. After all, the Constitution is the main law that represents the state as a state and the nation as a nation to the world.
In this regard, on December 8, the Inspectorate of the Agro-Industrial Complex held an event dedicated to the 31st anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan. Abdulla Nizomov, a teacher at the Tashkent State Law University, took part in the event under the leadership of the head of the inspection, Abrol Vakhabov, as an expert. The head of the inspection, A. Vahabov, congratulated those gathered on the holiday. In the new Uzbekistan, where human dignity is glorified, conscientiously fulfilling the important task of ensuring the consent of citizens with the state, in accordance with established laws, he emphasized that our civic duty to the Constitution is to seriously and honestly fulfill our duties.
As noted, the unconditional provision of the implementation of constitutional norms defined in the new edition of the Constitution of the Republic of Uzbekistan allows one to literally raise “human dignity” in all spheres, manage the public life of the state and society in a new, modern way of life based on the system “person - society - state". Therefore, ensuring the full implementation of the new version of the Constitution is a priority task of government bodies and organizations at all levels.
Also during the event, a group of young activists and specialists who contributed to the development of the industry in connection with the “Day of Agricultural Workers” was awarded a letter of gratitude from the head of the inspectorate.